Sayfalar

28 Şubat 2013 Perşembe

durmak hiçbişi yapmamaktır.    insanlar ne sanarlar , insanlar ne yaşarlar? yaşadıklarımızın ne kadarı gerçek, ne kadarı yalan ?
sahtelik ne ? ne kadar var içimizde? sorduğum sorular bazen beynimde. bazen duvarlardan yankı... bazen dağlardan.. bazısı nerden geldi aklıma bilmiyorum.belki de gelmediler aklıma- satırlar ellerimden çıkıyor, parmaklarım yazıyor. yazdıklarımı okuyor muyum aynı anda, tekrarlıyor muyum içimden ?üşeniyorum belki de.

     yorgunluk zor. ruhumu yoruyorlar ki, umrumda değil akşam olduğunda insanlar .. insanlar ve soruları.onlar sorsunlar ben susayım istiyorum.ama dayanamam ki.bildiğimi anlatırım bildiğim kadarı ile.. işim zor.zor bi işim var kanımca.para para para... maaşlar yardımlar borçlar. ne alaka mı ? çok alaka .. belkide alakasız.insanların soruları varken benımkiler susuyor. benim sorularım zor. daha zor. çok kızgınım kendime.bu nasıl bi öfke...adımlar düşünmeden mi atılır. reflekstir yürümek ya durmak??? durmak hiçtir. durmak hiçbişi yapmamaktır .öyleyse neden duramıyorum.

24 Şubat 2013 Pazar

zamansız mısın zaman?  bakmasam ya hiç geçmişe.hatalarımı görmek büyütmüyor beni.üzüyor.sonra geçiyor.sonra bişi oluyor.hatırlıyorum...unutmak için çaba bile sarffetmediğimi anlıyorum.duygusuzluğuma duygulanıyorum.geçmiş geçmişte kalmadı mı? kaldı.o zaman demez mi insan kendine,derdin ne kızım senin be diye .der.diyorum da. ah zaman. çok mu zamansızsın?
  düşünmeye üşenip uyusam diyorum.düşünmekten yorulmak var da kaçışı zor.imkansız değil.zaman da almaz.aklım.aklım oyun oynar bazen bana.bazen de ben ona.olmadığım biri gibi davranmak??? sor hadi bu soruyu kendine.niye de? cevaplama sus.kendine küs.sonra barış kendinle.hayat mücadelesi dediğin geçim sıkıntısı kadar, kendinle olan sıkıntıdır arkadaş. herkese küs uyuda kendine küs uyuma..barış kendinle.uyu-uyu da büyü.

22 Şubat 2013 Cuma

karışık bişiler  yeni zamanlara ihtiyacımız vardır bazen.peki neden?eskitmek için. neler var eskitmediğiniz ya da azaltmadığınız? kaç insan var kıyamadığınız? saymayın.parmak hesabı yapmayın.hatta düşünmeyin.düşünüpte üzülmeyin.böyle bi öfke birikir bazen içimde.nereye atsam bilemem.içime atarım.neden? nereye atacağımı bilmediğimden ...bilmiyorum sorgulamak niyedir hayatı..biliriz ki 4 mevsim var.sırası hep aynı.bazen daha soğuk bir kış.bazen daha ılık bir yaz. bazen hiç yağmur yağmayan bir nisan..hangimiz sayarız ağaçtan düşen yaprakları.. geçen bahar daha bi yaprak dökmüştü sanki der miyiz? demeyiz. saymasakya gözden düşenleride..ben kurumuş yaprağa bastığımızda çıkan o sesi severim.birde buz tutmuş yere bastığımızda çıkan o sesi... ayırmam birbirinden ikisini de severim..yani demeye çalıştığım, onlarında üstüne basıp geçelim değil.hiç değil.. aslında demeye çalıştığım bir şey de yok.ama şu var; hayatta en boktan şey ne biliyor musunuz? kendine kızgınken aynaya bakmak!

19 Şubat 2013 Salı

siz o musunuz?
     Hani biri birşey paylaştığında özlü bi söz misal,zartturuzurt kitapı,1988  ya da osman osmayan - vb .. vs vs. yazan hemen altına.. ben kültürlüyüm.ben kültür kokuyorum diyen.o , o siz misiniz?siz kimsiniz..susan mısınız ? konuşan mısınız? adını yazamayan, telefon numarasını bilmeyen , adesini sorduğunda dünyanın en zor sorusunu sormuş olmalıyım diye düşündüren bana.o siz misiniz? az biraz isyan ettiğimde acaba üzdüm mü ki şimdi, belki o da okumak istedi ama öğrenemedi okuma yazmayı diye içimi kemiren o duygu.. o duygu siz misiniz ? hepimiz biraz bir diğerimiz miyiz. ama ben bazıları hiç değilim. bazıları ,çok sıkıcı.can sıkıcı.artık sevmediğim halde hala izlediğim dizilerin, uzan zamandır görmediğim halde hala sevdiğim arkadaşlarımın, açıkmadığım halde yediğim yemeklerin, dokunduğu halde vazgeçemediğim acının mantığı nedir bilir misiniz? bilen siz misiniz? hoş geldiniz.

16 Şubat 2013 Cumartesi

yalnızlığın ...

   

   
        Yalnızlığın içinden konuştuğun kadardır..yazdığın kadardır yalnızlığın. alıpta başını gidemediğin heryere aslında seninle gelecek olandır yalnızlığın..aynada gördüğün,üstüne örttüğündür. ve şuan kendini yalnız buluyorsan iyi geceler dilediğinde odur , günaydın diyeceğinde...

hiçse hiçtir.

biri sizin için hiçse eğer, hiçtir gerçekten.adını anmazsınız. sitem etmezsiniz.kızmazsınız ona..naptığını merak etmezsiniz.o hiçtir.henüz gelmemiş çiş gibidir.gelmeyen çişinizi merak eder misiniz? neden gelmedi acaba, nerelerde kaldı bu ya? gelmezse gelmesin hıh falan. saçma..çünkü o hiçtir. bi olay olur.hiçtir bazen sizin için o olay.duyarsınız birinden . aa bu hiç bile demezsiniz.ama gidip birine anlattıysanız onu dedikodu konusu olduysa kısacası hiç değildir o.şimdi yazıyorum öylesine.ve bu yazı hiç. okursun ve geçersin.üstünde düşünmezsin.düşünmede zaten.sadece bunu değil, düşünmemen gereken hiçbişeyi düşünme.ve hiçkimseyi...ille düşüneceksen çişini düşün.hala gelmedi mi ? su iç.
cok yabancıyım ve çok yalnız.bütün gün ekrana baktığım bi işten sonra akşamlarıda lanet pc ekranı başındayım.şikayetim var.erken uyumayı öğrenemedim.ama erken kalkmak mecburi.konudan konuya atlarım.böyleyim. gündüzleri f klavye geceleri q klavye. aslında hayatımda böyle.2 arada bi derede.alaka bunun neresinde dersen.gizli bi yerlerinde. geçen gün biri bana dedi ki ' benim babam kore gazisiydi ben cahil değilim'hala düşünüyorum nasıl bi bağlantı kurdu. belki cahil değildi ama anlama güçlüğü çekiyordu.işimden dert yanmadanda susmam.belkide meslek hastalıgı.hastalıkta zor ha.grip fln .bi de öksürük tutmuştu beni.anam ne inatmış o ya.20 günü geçtik . hala kehh kehh.esnafla her sabah tartışıyoruz bu konuyu.yoruldum.yorulmadan okuyun.